Mlađe kadetkinje Podravke u UmaguMlađe kadetkinje Podravke pobjedom nad Umagom od 23:13 (12:9) praktički su se plasirale u četvrzavršnicu finala prvenstva Hrvatske u Umagu, jer bi Sinj u zadnjoj utakmici trebao pobijediti Liburniju s 20 golova razlike. U srijedu u 11 sati u dvorani OŠ Marija i Lina Podravka se u borbi od 1. do 8. mjesta sastaje s prvoplasiranom ekipom B grupe, Zametom.

IZVJEŠTAJ HRS-a: http://hrs.hr/2017/05/09/zavrsnica-prvenstva-hrvatske-za-djevojke-rodene-2002-i-mlade-2-dan/

U borbi za prolazak u najboljih osam domaći Umag snage je odmjerio s Podravkom. Djevojke iz Koprivnice bolje su ušle u susret, ali Umag je u 15. minuti preko Leonarde Bardić izjednačio na 4:4. Zaredale su se nesmotrene greške Umažanki, koje su protivnice dobro iskoristile i s nekoliko uzastopnih pogodaka pobjegle na +4. Umag je krenuo borbeno, učvrstio je obranu i zgoditkom Renee Posavec stigao na minus jedan. No, za nešto više nije bilo snage pa je Podravka na predah otišla s novih +3. Serijom 4-0 koprivničke djevojke otvorile su drugo poluvrijeme, a Umag je čekao osam minuta na prvi pogodak u nastavku. Stečenu prednost Podravka je nadograđivala iz minute u minutu i uvjerljivo upisala slavlje 23:13. Kod Podravke najbolja je bila Vita Domijan sa sedam pogodaka, a pet je dodala Patricia Firšt. Na strani Umaga istaknula se Monika Pratljačić sa četiri gola, dok je tri zabila Ariana Kernjus.

UTAKMICA 3. KOLA A GRUPE ZAVRŠNICE PH ZA MLAĐE KADETKINJE

UMAG – PODRAVKA 13:23 (9:12)

UMAG – Sportska dvorana Osnovne škole Marija i Lina.

UMAG: Blašković, Pratljačić 4, Kemjus 3, Bardić, Gjini 1, Brkljača 1, Klisović 1, Matković 1, Posavec 2, Radizlović, Jamnik. STRUČNI STOŽER: Desi Pačarić, Vojislav Vujić, Krunoslav Pratljačić.

PODRAVKA: Lončarić, Jurić, Nemec; Firšt 5, Perika, Zagrajski, Vuljak 3, Ružić, Vrabelj 3, Domijan 7, Kusak, Pavić 2, Strahija 3, Paleka, Košuta. STRUČNI STOŽER: Filip Turk, Goran Trajkovski.