Skok Ive Papac // Foto Ivo Čičin-Mašansker, www.rk-podravka.hrDjevojčice Podravke, rukometašice rođene 1998. i mlađe, u prvoj utakmici hrvatske završnice pobijedile su Sesvete 18:8 (9:3). Prvenstvo se igra u prednatjecanju u četiri skupine. u grupi A su Podravka, Vinodol, Makarska i Sesvete.

Petikini savjeti u poluvremenu // Foto Ivo Čičin-Mašansker, www.rk-podravka.hrU četvrtak sve su utakmice igrane u dvorani u Đurđevcu, a u nastavku natjecanja u petak, subotu i nedjelju igrat će se u Virju i Đurđevcu. Organizator je Hrvatski rukometni savez, a supokrovitelji su Koprivničko-križevačka županija, Grad Đurđevac i Općina Virje.

U grupi B igraju Zamet, Trogir, Murvica i Zrinski (rezultat Zamet Zrinski je 12:9 (8:5). U C grupi su TVIN, Kaštela, Arena i Omišalj, a u D grupi Orijent, Sinjm, Rudar i Pitomača. Igra se 2×15 minuta, odmor je 5 minuta, a iskuljučenja su po minutu.

Gledatelji // Foto Ivo Čičin-Mašansker, www.rk-podravka.hrU prvoj utakmici Podravka, koji vodi trenerica Snježana Petika, odigrala je vrlo dobru utakmicu sa Sesvetama. Igralo se punom snagom, s brzim centrom, na kontre, s prolazima na crtu, skok šutevima iz vana, tako da je tvrdnja o napretku nije samo dojam, već je činjenica. Očito je da Podravki 3, a to su te djevojčice, dobro dođe natjecanje u 3. HRL sjever, gdje se su im suparnice starije o seniorke, znatno jače fizički i s više iskustva. U prvoj utakmici vidjelo se da se školovanje isplatilo.

REZULTATI PRVOGA DANA

A grupa Podravka – Sesvete 18:8 (9:3)

A grupa Vinodol – Makarska 19:11 (6:6)

Poredak A grupe: 1. Podravka 2, 2. Vinodol 2, 3. Makarska 0, 4. Sesvete 0.

B grupa Zamet – Zrinski 12:9 (8:5)

B grupa Trogir – Murvica 4:23 (1:9)

Poredak B grupe: 1. Murvica 2, 2. Zamet 2, 3. Zrinski 0, 4. Trogir 0.

C grupa TVIN – Omišalj 15:13 (8:6)

C grupa Kaštela – Arena 13:14 (7:9)

Poredak C grupe: 1. TVIN 2, 2. Arena 2, 3. Kaštela 0, 4. Omišalj 0.

D grupa Orijent – Pitomača 19:17 (10:8)

D grupa Sinj – Rudar 18:8 (9:6)

Poredak D grupe: 1. Sinj 2, 2. Orijent 2, 3. Pitomača 0, 4. Rudar 0.

 

REZULTATE UPISUJEMO KAKO NAM PRISTIGNU, S NAPOMENOM DA NISMO SLUŽBENA STRANICA PRVENSTVA.

Natjecanje se nastavlja u petak cijeli dan.

Podravkini navijači // Foto Ivo Čičin-Mašansker, www.rk-podravka.hrPodravkine djevojčice zdušno bodre roditelji, jednoobrazno odjeveni u Podravkine majice.

PRVA UTAKMICA A GRUPE

PODRAVKA – SESVETE 18:8 (9:3)

ĐURĐEVAC – Sportska dvorana strukovne škole. Gledatelja: 150. Sutkinje: Katja Pleše (Osijek) i Melita Posavec (Virovitica). Nadzornik HRS-a: Damir Sarajlić (Velika Gorica).

PODRAVKA: Kosnica, Borac; Ljubić 2, Karlovčan 3, Domijan, Franjkić 1, Benotić, L. Šenvald, Mrđen 4(1), Hmelina 3(1), Vrban, Horvat, T. Petika, Alvir 2, Papac 1, Pavlović 2. TRENERICA: Snježana Petika.

SESVETE: Bešen, Poljak; Kušter, Popić, Anđelić 1(1), Rašić 4, Bošnjak, Razum, Tokić, Vukčević 2, Jurčić, Marić 1, Lukić, Broz, Mijatović, Poljak, Gavran. TRENER: Branko Šebek.

SEDMERCI: Podravka 2(2), Sesvete 2(1).

ISKLJUČENJA: Podravka 2 minute (Mržen i Hmelina po 1), Sesvete 1 minutu (Marić).