Župan Darko Koren je u prostorijama Županijske uprave održao svečani prijem za Ivana Pala, dobitnika nagrade za životno djelo „Matija Ljubek“ koju dodjeljuje Hrvatski olimpijski odbor te za članice hrvatske ženske seniorske rukometne reprezentacije koje su na Europskom prvenstvu u Danskoj osvojile broncu i tako ostvarile povijesni uspjeh u hrvatskom sportu. Uz igračice Dejanu Milosavljević i Doru Kalaus, prijemu su prisustvovale i članice Stručnog stožera reprezentacije – tehnička direktorica Ljerka Vresk te pomoćna trenerica Snježana Petika, a uz župana kao domaćina, čestitke na ovim važnim postignućima uputili su i zamjenik župana Ratimir Ljubić, predsjednik Županijske skupštine Željko Pintar, predsjednik županijske Zajednice sportova Stanislav Lovković, pročelnica Službe ureda župana Melita Ivančić te pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, znanost, sport i nacionalne manjine Ana Mušlek.

U svom uvodnom obraćanju župan je profesoru Palu i članicama reprezentacije zahvalio na dolasku, istaknuvši: „Naše sjajne rukometašice, zajedno s ljudima koji ih vode, zaslužne su za ovu uspješnu priču koja se dogodila u ženskom rukometu i to su zaista rezultati koji nas sve mogu razveseliti i nadahnuti. Poznato je da su Koprivnica i Županija, prostor obilježen ženskim rukometom u čemu možda leži dio zasluga preko ljudi koji sudjeluju u reprezentaciji. Prvenstveno čestitam igračicama Dejani i Dori te Larissi koja je bila spriječena u dolasku na ovaj prijem, koje su, osim u rukometu, uspješne i u izvršavanju svojih fakultetskih obaveza. Što se tiče profesora Pala, koji je u ovoj zgradi proveo osam godina kao moj zamjenik, moram reći da je nagrada za životno djelo Hrvatskog olimpijskog odbora kruna njegovog sportskog djelovanja te sam iznimno ponosan na to postignuće.“

U ime županijske Zajednice sportova čestitke je uputio predsjednik Stanislav Lovković, kazavši kako je bronca ženske rukometne reprezentacije bila jedna od svijetlih točaka pandemijske 2020. godine: „Sve ste nas obradovale i ponosni smo na vas jer je doista respektabilno pobijediti takve reprezentacije kakve ste vi pobijedile, dokazavši da se radom i ozbiljnom pristupom može mnogo postići. Čestitam i gospodinu Palu na priznanju Hrvatskog olimpijskog odbora, što je najveći trofej koji se može dodijeliti, i drago nam je što se pridružio plejadi hrvatskih sportaša i djelatnika koji su dobili to priznanje.“

Članice Stožera i igračice reprezentacije također su uputile čestitke profesoru Palu na važnoj nagradi i velikom priznanju, a tehnička direktorica Ljerka Vresk osvrnula se na vrijeme provedeno s njim kao trenerom, dodavši kako im je još uvijek osoba od povjerenja kojoj se često obraćaju za savjete.

„Zahvaljujemo županu i zamjeniku Ljubiću koji nam mnogo pomažu u ovo vrijeme pandemije koronavirusa, I drago nam je da su s nama i igračice jer svi znamo koliko je težak put do brončane medalje. Uspjeli smo i ostvarili povijesni rezultat što će nam dati dobar vjetar u leđa za dalje aktivnosti, očekujemo potvrdu tih rezultata i dat ćemo svoj maksimum u ženskom rukometu, za koji moram reći da je dosta zapostavljen na nacionalnoj razini. Nadamo se da će se situacija popraviti i da ćemo ostvariti još mnogo odličnih rezultata“, istaknula je direktorica Vresk, a na nju se nadovezala trenerica Petika koja je dodala: „Zahvaljujemo svima koji prate rukomet, podržavaju nas i pomažu u nošenju sa svim izazovima. Sport je najbolji put za našu djecu, kao i za društvo u cjelini, i nadam se da će se u to područje još više ulagati na korist svih nas.“

Dora Kalaus izrazila je zadovoljstvo što je prošla godina završila na ovako lijep način: „Drago mi je što je naša županija kroz godine dala tako veliki doprinos sportu, a posebno ženskom rukometu, hvala vam na podršci i što ste nas pozvali na prijem“, dok je Dejana Milosavljević naglasila: „Ovdje u Koprivnici osjećam se kao doma, i nadalje ćemo se truditi postizati dobre rezultate i nadam se da ćemo opravdati osvajanje brončane medalje.“

Izvor/foto: kckzz.hr