Živković, 7 golova // Foto Robert ŠoštarićU 1. poluvremenu uzvratne utakmice EHF Kupa pobjednica kupova Podravka Vegeta – Zvezda 28:25 (12:9). Treći puta zaredom Podravka Vegeta je ispala u osmini finala Kupa kupova (Vác, Rostov, Zvezda).

A tokom cijele utakmice izgledalo je dobro.

 Početak uzvrata bio je kao po dobrom seanriju za Koprivničanke. Bilo je 3:0 u početku i držanje i povećavanje razlike do 5:1 i 10:5 u 15. minuti i 15:10 pred kraj poluvremena. Ali uvijek je neka tehnička greška presudila u približavanju Ruskinjama na pristojnu razliku, pa je poluvrijeme završilo 12:9.

Do 35 minute 2. poluvremena vodstvo Podravke Vegete popelo se (37. minuta) do 21:14, pa u 42. minuti 23:15. U 49. minuti još uvijek je bila sjajna razlika, 24:18.

PodZvezda2 // Foto Robert ŠoštarićPodZvezda3 // Foto Robert Šoštarić

I da preskočimo ta stizanja rezultata: u 59. minuti imamo 28.25, potom u zadnjoj loptu i 45 sekundi. Nakon pekrašaja Zvezde ostalo je sedam sekundi koji se iskorištene za forsiranja prekršaja, umjesto jednostvanog juriša prema golu.

Živković Nemaškalo, Triufnović održavale su pozitivni rezultat i diktirale tempo, ali bilo je previše izgubljenih i pogrešno dodanih lopti. Također, nije se uspjelo zaustaviti Moskovljanke iako su igrale brzopleto i s istim šablonama na iste igračice koje su zabijale iste golove.

Tako već treću sezonu Podravka Vegeta ne može se maknuti od osmine finala Kupa kupova. Analiza može pokazati – vlastitom krivicom.

Nije igrala Kristina Elez, u igru je ulazilo samo 12 igračica.

PodZvezda4 // Foto Robert Šoštarić

UZVRATNA UTAKMICA 1/8 FINALA EHF KUPA POBJEDNICA KUPOVA

PODRAVKA VEGETA – ZVEZDA ZVENIGOROD 28:25 (12:9)

PRVA UTAKMICA 21:24; UKUPNO 49:49, PRESUDILO VIŠE GOLOVA U GOSTIMA

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 600 Suci: Robert Harabagiu i Silviu Stanescu (oba Rumunjska). Delegat EHF-a: Vladimir Jović (BiH).

PODRAVKA VEGETA: Jukić, Kapitanović (0+-), Milenković (6+1); Čović 2, Nikšić 1, S. Šenvald, Živković 7 , Džono 2, Nemaškalo 6(2), Dragišić 2, Vidak 4, Oremović, Maljak, Trifunović 4. TRENER: Goran Mrđen.

ZVEZDA ZVENIGOROD: Basarb (2+1), Sidorova (7+1); Ivanova, Potapenko 6, Burova, Klimantceva 1, Antonova 4(2), Koroleva 3, Kozhokar, Uskova 2, Marennikova 3, Khavronina 5, Amelchenko, Zakharova, Zakordonskaia. TRENER: Alexander Revva.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 4(2), Zvezda Zvenigorod 3(2).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 10 minuta (Živković 2+2, Džomo, Nemaškalo, Trifunović po 2), Zvezda Zvenigorod 10 minuta (Amelchenko 2+2, Potapenko, Antonova, Koroleva po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Jelena Živković (Podravka Vegeta).

PodZvezda5 // Foto Robert Šoštarić