Rukometašice Podravka Vegete danas su na domaćem terenu odigrale zaostalo 10. kolo 1.HRL za žene protiv Koke i upisale pobjedu 31:22, poluvrijeme 19:12.

Vodstvo upisuje Podravka Vegeta u prvoj minuti pogotkom Milosavljević, a odmah potom izjednačuju gošće na 1:1. Kratko su držale prednost gošće u prvom dijelu, ali igralo se gol za gol dok domaća ekipa nije ubacila u drugu brzinu. U desetoj minuti loptu je vješto ukrala Dejana Milosavljević, a vodstvo donosi Mugoša iz kontre za rezultat 7:6. Nisu nakon toga rukometašice Podravka Vegete više ispuštale vodstvo u nastavku ogleda. Sredinom prvog dijela Turk donosi novo povećanje vodstva na 11:7, a to je bio i njezin četvrti pogodak. Dodaju još malo gasa rukometašice Podravke koje su od sredine prvog dijela nametnule svoju igru, dodale nekoliko sjajnih pogodaka iz kontri i povećale agresivnost u obrani. U 23. minuti Karlovčan iz kontre povećava vodstvo na 17:10. Na poluvrijeme ekipa Podravka Vegete odlazi s rezultatom 19:12.

Samo dvije minute drugog dijela bile su dovoljne da Podravka Vegeta podigne svoju prednost na +9, strijelac je bila Milosavljević sa sedam metara za rezultat 21:12. U sedam minuta drugog dijela Podravka Vegeta je na 24:14, a gošće su upisale tek dva pogotka. Drži Podravka Vegeta u nastavku prednost od 10-11 pogodaka, a Varaždinke su se hrabro borile do kraja no Podravka Vegeta slavi još jednu uvjerljivu pobjedu na domaćem terenu 31:22. Danas se šest puta u strijelce upisala Milosavljević, po pet pogodaka dodale su Karlovčan, Franušić i četiri Ana Turk. Odličan posao cure su odradile i u obrani, a posebno mlada Buljan. U Kokinim redovima je svoju kvalitetu još jednom potvrdila Katarina Mrazović sa šest pogodaka, a Bešen je upisala osam obrana.

Sretna sam što smo ispunili cilj u današnjoj utakmici koji smo zacrtali, a u prethodnoj ga utakmici nismo uspjele ispuniti kako smo se dogovorili. Dale smo sve od sebe i mislim da smo danas stisnule obranu i pokazale da smo karakterna ekipa – rekla je Milosavljević koja je danas nizala asistencije i šest puta zatresla mrežu protivnika. 

Trener Antonio Pranjić dao je i svoj osvrt na današnju utakmicu.

Čestitam curama na pobjedi i nova dva boda. Danas smo također prije utakmice postavili ciljeve gdje smo naglasak stavili na obranu i bočnu pokretljivost. Današnje ciljeve su uspješno ispunile i čestitam im na tome. Sutra još treniramo, a nakon toga imat ćemo malu pauzu kako bi se cure dobro odmorile. Od ponedjeljka kreće zadnji ciklus, okrećemo se novim prvenstvenim izazovima i onima u Kupu, a cilj je dati maksimum za osvajanje dvostruke krune – rekao je trener Pranjić nakon utakmice s Kokom. 

PODRAVKA VEGETA: Ećimović(5), Tucaković(1) ; Zadravec 3  , Turk 4 , Beganović 3,  Karlovčan 5 , Jandrašić, Džono 2 , Milosavljević 6, Mrđen ,Mugoša 2, Franušić 5, Buljan 1 , Škarić , Zrnić, Tsakalou. Trener: Antonio Pranjić.

KOKA: Bešen (8), Šopar (2), Nemec(1), Jalušić 2, Balajić 1, Kuzminski 4, Mrazović 6, Rogina 2,Vrabelj, Markulinčić 1, Furjan 3, Strahija 1, Ljubić, Car 2. Trener: Vladimir Canjuga.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 2/2 ,Koka 3/3

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 min (Beganović, Milosavljević, Buljan), Koka 4min (Rogina, Furjan)

Foto: Ivan Brkić